Hvězdárna Františka Krejčího, Karlovy Vary
Volejte 357 070 595
Dětská kosmická agentura


LETY JEDNOMÍSTNOU LODÍ SOJUZ-BEE
ZDE SE PODÍVEJTE, JAK VÁM TO LETÍ VE ZJEDNODUŠENÉ PODOBĚ.
DOSTUPNÉ ČASY STARTŮ PAK NAJDETE V REGISTRAČNÍM FORMULÁŘI
PODMÍNKY JEDNOTLIVÝCH LETŮ DOPORUČUJEME PŘEČÍST NÍŽE
Inspirací a předlohou kosmické lodi Sojuz-Bee je nám jednomístná kabina lodí Vostok či Gemini z prvopočátku letů do vesmíru v šedesátých letech minulého století. Kosmonaut tehdy viděl ven z lodi jen malým průzorem a často měl před sebou jen několik tlačítek k ručnímu ovládání lodi. Lety ovládaly jen jednoduché počítací stroje a velitel i pilot v jedné osobě se musel spoléhat jen sám na sebe.


S dostupnými technickými prostředky jsme pochopitelně prostředí kabiny kosmické lodi vylepšili a přizpůsobili současné době. Zájemci tedy mohou letět s podobnou lodí, jako letěl první československý kosmonaut Vladimír Remek. A to z kosmodromu v Karlových Varech, kde se řadu let konala setkání kosmonautů. Vše je proto tak trochu doslova "Karlovarské".VOLITELNÉ VARIANTY LETŮ LODÍ SOJUZ-BEE

SOJUZ-BEE V1 - VARIANTA 1 A

ORBITÁLNÍ LET PRO NEJMENŠÍ S AUTOPILOTEM

KATEGORIE OD 7 DO 10 LET - ŘÍZENO AUTOPILOTEM
Za pomoci autopilota z Karlových Varů k Mezinárodní kosmické stanici (ISS). Během letu po orbitě si může malý pilot na chvíli otáčet kabinou a dívat se průzorem také na hvězdy. Na závěr se kosmická loď připojí k ISS a je možné pilotovi nabídnout mimořádně ještě krátký let k Měsíci, jehož povrch si prohlédne zblízka z jeho orbity. Let s autopilotem určuje provozovatel podle věku pilota.
Časy k odbavení startu podle letového řádu vždy 15 minut před startem: 11:50, 14:45, 17:55.

SOJUZ-BEE V1 - VARIANTA 1 B

PILOTOVANÉ MANÉVRY NA ORBITÁLNÍ DRÁZE

KATEGORIE STARŠÍ 11 LET - ŘÍZENO PLNĚ PILOTEM
Tento let je alternativou k orbitálnímu letu, při kterém se pilot může seznaámit s vlastnostmi kosmické lodi při letu z Karlových Varů k Mezinárodní kosmické stanici (ISS). Pilot se může seznámit se základy kosmického letu v plném rozsahu, provádí jednoduché manévry a jejich ladění v požadovaném čase.
Časy k odbavení startu podle letového řádu vždy 15 minut před startem: 11:50, 14:45, 17:55.

SOJUZ-BEE V1 - VARIANTA 1 C

POZNÁVEJ SOUHVĚZDÍ CELÉ OBLOHY

KATEGORIE STARŠÍ 11 LET - ŘÍZENO AUTOPILOTEM
Tento let je alternativou k orbitálnímu letu pro nejmenší. Tentokrát je cílem prohlídka noční oblohy, kterou můžete pozorovat z orbitální dráhy Země lépe než z jejího povrchu. Můžete se tak ocitnout v "individuálním planetáriu", kde si porovnáte s jednoduchou mapou oblohy na řídícím panelu prakticky celou noční oblohu včetně souhvězdí, která u nás nevychází.
Časy k odbavení startu podle letového řádu vždy 15 minut před startem: 11:50, 14:45, 17:55.

SOJUZ-BEE V2 - VARIANTA 2

VESMÍRNÁ CESTA K PLANETÁM

KATEGORIE VŠICHNI STARŠÍ 11 LET - ŘÍZENO PLNĚ PILOTEM
Reálný vědecky zaměřený kosmický let k dvojicím planet sluneční soustavy: Měsíc a Mars, Jupiter a Saturn a Uran a Neptun. Cíle volí provozovatel letů podle startovacích oken ze Země. Pilot se nejprve na orbitě Země seznamuje se základy kosmického letu v plném rozsahu a provádí jednoduché manévry a jejich ladění v požadovaném čase. Po připojení k Mezinárodní kosmické stanici se může rozhodnout, zda si najde cíle a poletí ke dvojici určených planet, kde provede jednoduchý vědecký experiment, kterým je změření průměru obou těles či nalezení a měření lokálních útvarů.
Časy k odbavení startu podle letového řádu vždy 15 minut před startem: 11:50, 14:45, 17:55

SOJUZ-BEE V3 - VARIANTA 3

DOBRODRUŽSTVÍ V ERIDANU

KATEGORIE VŠICHNI STARŠÍ 11 LET - ŘÍZENO PLNĚ PILOTEM
Tato první sci-fi mise probíhá mimo naši sluneční soustavu. Zde se můžete seznámit s jejím kompletním obsahem. Příběh a navazující kosmický let může absolvovat každý od 11 let. Jde o první skutečné sci-fi dobrodružství, kde si pilot může vyzkoušet svůj důvtip a pilotní schopnosti a prožít skutečnou kosmickou misi, která spočívá v záchraně posádky lodi Astrid s 22 astronauty na své palubě...
Mise Dobrodružství v Eridanu je mimořádný pilotovaný let s dobou trvání 120 minut

TUTO VARIANTU 3 (V3) MŮŽETE REGISTROVAT V ČASECH STARTŮ PRO VARIANTU 2 (V2)


 © Hvězdárna a radioklub lázeňského města Karlovy Vary, o.p.s.

Za podpory Města Karlovy Vary